| Last Panel Closure | Telescopic Sleeve Panel |
|---|---|
| Application | Conference Rooms, Banquet Halls, Exhibition Centers |
| Surface | MDF |
| Soundproofing | Up To 43-50dB |
| Track System | Aluminum Track With Roller |
| Superfície | MDF |
|---|---|
| Último fechamento do painel | Painel de mangas telescópicas |
| Aplicação | Salas de conferências, salas de banquetes, centros de exposições |
| Porta dentro de porta ou não | Decidido pelo cliente |
| Características | Acústico |
| Door within door or not | Decided By Customer |
|---|---|
| Sistema de trilhos | Trilha de alumínio com rolos |
| Fire Rating | Class A |
| Last Panel Closure | Telescopic Sleeve Panel |
| Application | Conference Rooms, Banquet Halls, Exhibition Centers |
| Porta dentro de porta ou não | Decidido pelo cliente |
|---|---|
| Superfície | Mdf |
| Aplicação | Salas de conferências, salas de banquetes, centros de exposições |
| Recurso | Acústico |
| Classificação de incêndio | Classe A. |
| Surface | MDF |
|---|---|
| Soundproofing | Up To 43-50dB |
| Feature | Acoustic |
| Last Panel Closure | Telescopic Sleeve Panel |
| Application | Conference Rooms, Banquet Halls, Exhibition Centers |
| Track System | Aluminum Track With Roller |
|---|---|
| Application | Conference Rooms, Banquet Halls, Exhibition Centers |
| Door within door or not | Decided By Customer |
| Last Panel Closure | Telescopic Sleeve Panel |
| Surface | MDF |
| Feature | Acoustic |
|---|---|
| Surface | MDF |
| Fire Rating | Class A |
| Soundproofing | Up To 43-50dB |
| Track System | Aluminum Track With Roller |
| Características | Acústico |
|---|---|
| Insonorização | Até 43-50dB |
| Último fechamento do painel | Painel de mangas telescópicas |
| Classificação de incêndio | Classe A |
| Aplicação | Salas de conferências, salas de banquetes, centros de exposições |
| Track System | Aluminum Track With Roller |
|---|---|
| Last Panel Closure | Telescopic Sleeve Panel |
| Feature | Acoustic |
| Soundproofing | Up To 43-50dB |
| Fire Rating | Class A |
| Material | Aluminum Frame And Soundproof Fabric Panel |
|---|---|
| Surface | MDF Board |
| Size | Customized Size |
| Application | Conference Rooms, Banquet Halls, Exhibition Centers, Etc. |
| Sealing System | Magnetic Or Mechanical |